Nezávislé srovnání půjček a úvěrů

Půjčkový trh je natolik obsáhlý a rozvětvený, že se v něm lze jen velmi těžko orientovat. Vyzkoušejte proto nezávislé srovnání půjček a úvěrů a vyberte si půjčku, která bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům a potřebám. Díky denně aktualizované databázi nabídek půjček všech bankovních i kvalitních nebankovních společností máte jednoduchý přehled o veškerých půjčkách. Neztrácejte svůj čas trmácením se na bankovní pobočku, když si vše můžete prohlédnout přímo ve vašem prohlížeči. Získejte nejvýhodnější půjčku na trhu pomocí bezplatného srovnání půjček.

Půjčte si z pohodlí vašeho domova

Vyberte si ze široké nabídky ověřených půjček bankovních i nebankovních společností a rovnou si online sjednejte výhodný úvěr. Bezplatný nástroj na nezávislé srovnání půjček a úvěrů porovnává veškeré aktuální nabídky. Vyzkoušejte ho a zjednodušte si tak orientaci na přehlceném půjčkovém trhu, který se každým dnem rozrůstá a mění. Ať už je to bankovní úvěr, nebankovní půjčka, rychlá půjčka před výplatou anebo například konsolidace úvěru, ve všech případech využijte online nezávislé srovnání půjček.

Nezávislé srovnání půjček, to je...

  • rychlý způsob, jak porovnat aktuální nabídku všech produktů
  • možnost výběru nejvýhodnější půjčky na trhu
  • bezplatná a časově úsporná cesta k levným produktům
  • pravidelně aktualizovaná databáze všech půjček, úvěrů, hypoték apod.

 

Srovnávat půjčky online - PROČ?

Každý, kdo si chce dnes půjčit, by si měl být jistý, že si půjčuje za co nejvýhodnějších podmínek a jeho půjčka je pro něj vhodným a výhodným řešením v dané situaci. Ovšem možností, jak dnes můžete získat potřebné finance, je nespočet. Od půjček v bankách, přes nebankovní půjčky, až různé podvodné firmy a lichváře fungující skrze podvodné praktiky.
 
Některé z půjček si můžete sjednat online, rychle a své peníze již máte na účtu třeba za 15 minut. Některé půjčky dokonce fungují i jako SMS půjčky, to znamená, že si je zřídíte skrze SMS zprávu. K jiným potřebujete osobní schůzku.  
 
Možností, jak si porovnat půjčky je několik, nejen, že si můžete poskytovatele půjček sami obejít či obvolat a podmínky jednotlivých půjček si zjistit osobně sami, nicméně zabere Vám to mnoho času, peněz za telefonování nebo benzín a peníze za MHD.
 
Další možností je využít srovnávače online půjček, které Vám vše srovnají online, Vy tak můžete zůstat doma a zařídit si půjčku z pohodlí svého gauče. Peníze si domluvíte u odpolední kávy a již večer je můžete mít na účtu! Ušetříte tak nejen čas, ale i peníze. Navíc některé srovnávače půjček online nabízejí také bezplatné služby nezávislých odborníků, kteří Vám rádi zodpoví Vaše dotazy, pomohou s výběrem půjčky a když si to budete přát, veškerou administrativu ohledně půjčky za Vás zařídí. Níže uvádíme ty, se kterými máme dobrou zkušenost.
 
Poslední možností je poradit se s odborníky - a to ideálně takovými, kteří jsou skutečně nezávislí a podají Vám objektivní informace. Mezi ty, které můžeme doporučit, patří např. tým nezávislých odborníků Úvěromat, či tým odborníků webového srovnávače půjček PujckyPorovnani.cz. Pokud hledáte půjčku na bydlení, tedy hypotéku, doporučujeme důvěryhodné srovnávače alias kalkulačky hypoték např. Hypoking či Hypoteční Kalkulačka online.
 
 

Jednotlivé druhy půjček

Druhů a typů půjček, kterých můžete na českém trhu využít, je opravdu mnoho. Dříve poskytovaly půjčky pouze banky a nebo lichváři. Ovšem v dnešní době si nemusíte půjčovat jen bezpečně v bance a nebo nebezpečně u lichváře.
 
Existují také důvěryhodné transparentní nebankovní společnosti, které poskytují skvělé podmínky půjček, a navíc nabízejí půjčky i lidem, kteří by si v bance půjčit z nějakých důvodů nemohli - třeba mají záznam v registru dlužníků, v rejstříku trestů, nemají zaměstnání a pravidelný příjem, nebo nechtějí své příjmy v bance dokládat.
 
Ať už patříte mezi ně nebo ne, níže si přečtěte popis jednotlivých typů půjček, jejich výhody a nevýhody, a poté si sami vyberte, kterou půjčku si chcete vzít.

Půjčky v bance

Jsou ideální pro ty klienty, jež potřebují větší sumu peněz, nevadí jim si několik dní na peníze počkat, a nevadí jim, že peníze dostanou pouze bezhotovostně, tedy na bankovní účet.
 
A zároveň se hodí pro ty, kteří mohou doložit bance důležité dokumenty, které při vyřízení půjčky požaduje, jako je např. potvrzení o zaměstnání, výši příjmů, daňové přiznání, výpisy z účtů a další papíry.
 
Půjčka v bance nicméně rozhodně není vhodná pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků, mají exekuci, či jsou dokonce v insolvenci. Banka si totiž klienty při schvalovacím procesu o půjčku pořádně prověřuje a jen tak někomu nepůjčí. Žádost o půjčku v bance prochází speciálním oddělením, jehož pracovníci posuzují riziko spojené s daným žadatelem o půjčku a jeho schopnost ji splácet dlouhodobě. Tyto výše vyjmenované klienty (vč. dalších lidí) často označují jako "problémové klienty".
 
 

Výhody bankovní půjčky

Výhodou bankovních půjček je, že získáte relativně nízký úrok, a to i pro vysoké částky půjček. Své peníze tak máte levně. Navíc u bankovních půjček si můžete zažádat o dlouhou dobu splatnosti, výjimkou není 10 a více let (u hypoték pak samozřejmě více).

No a v neposlední řadě je výhodou, že si můžete si půjčit vyšší částku, nejen v desítkách tisíc, ale ve stovkách tisíc až milionech.

 

Nevýhody bankovní půjčky

Ovšem i když se výše zmíněné výhody jeví příjemně, bankovní půjčka má i nevýhody, a to ne málo! Mezi ty patří, že musíte doložit mnoho dokumentů, musíte mít zaměstnání, či být živnostník s dostatečným příjmem.

Na peníze si počkáte i několik dní a získáte je pouze bezhotovostně na bankovní účet. Navíc nesmíte mít záznam v registru dlužníků, nesmíte mít exekuci a nesmíte být v insolvenci.

 

Kdy se hodí bankovní půjčka:

  • když jste schopni doložit výši příjmů potvrzením od zaměstnavatele, či daňovým přiznáním, pokud jste živnostník
  • když nemáte záznam v registru dlužníků a nemáte exekuci ani insolvenci
  • když si potřebujete půjčit vyšší sumu peněz např. na rekonstrukci bydlení, auto atd.
 

Nebankovní půjčky

Výhodou nebankovní půjčky je, že se při žádosti o ní nikdo nezajímá o to, zda má klient pravidelný příjem, zda má záznam v registru dlužníků a rejstříku trestů, stejně jako jsou tyto půjčky poskytovány i těm, kteří jsou v důchodu, studují, jsou na mateřské dovolené, či jsou vedeni na úřadu práce. Naopak naším zájmem je, aby si byl klient jistý, že bude schopný půjčku splatit, ideálně v dohodnuté době splatnosti půjčky.
 
Mezi výhody nebankovních půjček patří také to, že sjednání probíhá online, skrze žádost přes internet, případně telefonicky. Její finální podepsání probíhá často osobně při návštěvě obchodního zástupce v místě, které si dohodnete, takže není třeba docházet nikam osobně na pobočku a podepisovat hromady smluv a zařizovat administrativu - jako např. v bance, což ušetří mnoho času a starostí. Vyřízení nebankovní půjčky je proto velmi rychlé - peníze mívají klienti většinou do hodiny od odeslání žádosti, někdy i dříve, u některých půjček již do 15 minut.
 
Poskytovatelů nebankovních půjček se v posledních letech objevilo veliké množství, což snižuje úrokové sazby půjček a žadatel o půjčku tak může získat výhodné podmínky. Nebankovní půjčky tak nabízejí široké možnosti výhod, ale mezi jejich poskytovateli je také mnoho podvodníků. Proto je při žádosti o nebankovní půjčku bezpečnější využít služeb srovnávače půjček online, kde podvodníci zařazeni nebývají, případně ještě bezpečnější je využít bezplatné konzultace s odborníkem.
 
Půjčka od nebankovní společnosti je skvělá pro ty, kterým banka peníze nepůjčí z roztodivných důvodů. Při žádosti o nebankovní půjčku můžete mít klidně záznam v registru dlužníků, můžete mít záznam v rejstříku trestů, lze být v insolvenci či mít exekuci, můžete také vše zařídit bez ručitele a bez zástavy nemovitosti. Někteří poskytovatelé nebankovních půjček navíc nabízejí službu první půjčka zdarma, vše půjčku tedy můžete mít bez poplatků a bez úroku! Takovouto možnost banky neposkytují.  
 
Ovšem nebankovní půjčky mají i své mínusy, mezi které patří např. to, že peníze většinou získáte s kratší dobou splatnosti, půjčit si můžete jen menší obnosy peněz a s půjčkou jsou často spojené vyšší úrokové sazby. Z hlediska poskytovatelů půjčky je to pochopitelné, protože si tím kryje riziko pro případ, že byste půjčku nespláceli.  
 

Výhody nebankovní půjčky

Velkou výhodou nebankovní půjčky je, že její sjednání můžete udělat online, telefonicky a skrze SMS, což Vám ušetří mnoho času, starostí i peněz. Navíc nemusíte mít bankovní účet na své jméno, protože půjčku můžete získat i v hotovosti na ruku. Navíc můžete si půjčit první půjčku zdarma bez úroků a bez poplatků.

Kromě toho všeho navíc můžete mít záznam v registru dlužníků, nemusíte mít stálý příjem, zaměstnání, ani být podnikatel a živnostník, nemusíte mít ručitele ani zastavovat nemovitost a můžete být v exekuci a být v insolvenci. No a své peníze získáte už během 15 minut, u některých půjček třeba během 60 minut, záleží vždy na konkrétní situaci.

 

Nevýhody nebankovní půjčky

Ovšem vše nemůže být jen pozitivní, i nebankovní půjčka má své nevýhody, a to např. ty, že si můžete půjčit jen nižší částky, pro vyšší sumy je třeba mít ručitele, či zastavit nemovitost. Navíc je možné narazit na podvodníky, takže je vhodné si předem vše prověřit skrze srovnávač půjček online nebo využít bezplatného poradenství nezávislého odborníka. No a v neposlední řadě nevýhodou nebankovní půjčky je také to, že s prodloužením půjčky nad dobu její splatnosti jsou spojené poplatky a pokuty, takže na to je třeba se předem zaměřit a vše si zjistit.

 

Kdy se hodí nebankovní půjčka

  • když chcete vyšší sumu peněz, jste schopní mít ručitele či zastavit nemovitost
  • když vám stačí nižší suma peněz
  • když chcete uhradit jen jednorázové výdaje (např. složenku před výplatou, nečekané náklady na děti ap.)
 

Typy nebankovních půjček

Protože nebankovní půjčky jsou skutečně pro každého a jejich poskytovatelé se zaměřují na různé typy žadatelů, včetně problémových klientů, kterým banka nepůjčí, existuje mnoho druhů těchto nebankovních půjček. Zde uvádíme ty nejčastější, mezi kterými si můžete vybrat a zjistit, která by pro Vás byla nejvhodnější. Jejich jednotlivé nabídky a poskytovatele si pak můžete dle různých parametrů, poplatků, doby splatností, či úroků půjčky srovnat s pomocí našeho online srovnávače půjček.
 
 

První půjčka zdarma

Skvělou možností, jak získat peníze bez poplatků a bez úroku, je využít první produkt první půjčka zdarma. Některé úvěrové společnosti totiž svým prvním klientům nabízejí tuto půjčku zdarma. Zpět splatíte tak pouze tu částku, kterou jste si půjčili a žádné poplatky ani úroky navíc. Tyto první půjčky zdarma mívají často omezenou výši sumy peněz, kterou získáte. Můžete si ale vyzkoušet, jak spolupráce s daným poskytovatelem půjčky vypadá, jestli je spolehlivý, jak se Vám s ním jedná a podobně. Při další půjčce už pak sice úroky a poplatky platíte, nicméně zase si můžete půjčit vyšší sumu peněz.
 
 

Půjčka bez registru

Mezi oblíbené půjčky mezi žadateli patří tzv. půjčka bez registru. Při ní totiž můžete být zapsáni v registru dlužníků, ať již z jakýchkoli důvodů. Bance nezáleží, proč jste se do registru dlužníků dostali a že své závazky dobře a spolehlivě splácíte, zkrátka jakmile máte v registru záznam, banka Vám nepůjčí.
 
Jedinou možností tedy zůstávají tyto nebankovní půjčky, konkrétně půjčka bez registru. Při ní poskytovatel nebude nahlížet do registru dlužníků, peníze Vám poskytne rychle, např. již do 15 minut. Ke schválení takovéto půjčky bez registru často stačí jen občanský průkaz a telefonní číslo či přístup na internet. Pouze někteří poskytovatelé půjčky bez registru chtějí také potvrzení o příjmech, aby se ujistili, že půjčku budete schopni pravidelně splácet.
 
Shrňme si to - do registru dlužníků je poměrně snadné se dostat a může se to stát každému. Stačí omylem zapomenout uhradit složenku za telefon, ale samozřejmě se do registru dlužníků dostanete i za neschopnost splácet mnohem vyšší závazky, než obyčejné účty. Záznam v registru dlužníků má dnes spousta lidí a protože jim v bance nepůjčí.
 
 
 

Půjčka bez doložení příjmů

Dalším produktem nebankovních poskytovatelů půjček je půjčka bez doložení příjmů. Jde o půjčku vhodnou např. pro studenty, nezaměstnané, lidi vedené na úřadu práce, nebo ty, kteří sice příjem mají, ale z nějakého důvodu jej nemohou nebo nechtějí doložit.
 
Tato půjčka bez doložení příjmů Vám pomůže na nějakou dobu navýšit rozpočet, se kterým fungujete, můžete si tak uhradit nečekané výdaje, zaplatit složenku před výplatou, koupit dárek blízkému člověku apod., aniž byste se museli starat o dokládání potvrzení o výši příjmů, či daňového přiznání. Tato půjčka existuje pouze u nebankovních poskytovatelů, protože banky si vždy výši příjmů žadatele o půjčku zjišťují a posuzují ji.
 
Shrňme si to - tato půjčka bez doložení příjmů je tedy vhodná pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou doložit svůj příjem. Může jít např. o studenty, lidi vedené na úřadu práce, či další klienty. Váš příjem nikoho nezajímá. Půjčka bez doložení příjmu patří v posledních letech mezi nejžádanější produkty na trhu s půjčkami.
 
 

Půjčka před výplatou

Mezi velmi oblíbené půjčky patří půjčka před výplatou. Každý z nás jistě zná situaci, kdy měl nečekané náklady, ale výplata měla přijít až za několik dní. V takovém případě se hodí právě půjčka před výplatou, peníze z ní můžete mít k použití již do 15 minut, navíc mívá většinou relativně krátkou dobu splatnosti a hlavně její předčasné splacení je bezplatné, takže hned, co Vám přijde výplata, ji můžete uhradit bez zbytečných poplatků.
 
 

Půjčka pro nezaměstnané

Neméně skvělým produktem, u kterého rovněž není třeba dokládat své příjmy - u nezaměstnaných to samozřejmě ani jinak nejde, protože žádné příjmy momentálně nemají, je tzv. půjčka pro nezaměstnané. Nicméně i přesto Vám někteří poskytovatelé rádi půjčí, v případě, že potřebujete uhradit nějaké nenadálé náklady.
 
Při žádosti o půjčku pro důchodce nebude poskytovatel půjčky zjišťovat, zda a jaké máte příjmy či majetek, bude ho pouze zajímat, že jste schopni půjčku splatit. Pokud jste si tím jisti, není třeba váhat a o půjčku můžete po srovnání jejích poskytovatelů ve srovnávači půjček rychle zažádat.
 
 

Půjčka pro důchodce

Dalším oblíbeným produktem pro starší občany je půjčka pro důchodce, pro které je často běžná bankovní půjčka nedosažitelná, ať už kvůli věku, zdravotnímu stavu a výši příjmů. Navíc pro některé důchodce může být složité dostavit se osobně několikrát na pobočku banky kvůli sjednání půjčky kvůli jejich zhoršené pohyblivosti, kluzkým chodníkům v zimě apod. Ale co když potřebujete nutně uhradit nečekané výdaje např. za léky, či koupit dárek k narození vnoučete? Takovouto situaci vyřeší právě půjčka pro důchodce. Jistě oceníte, že nebankovní půjčky lze sjednat online z pohodlí domova. V případě, že si nerozumíte s počítačem a internetem, i to má řešení - mnoho půjček pro důchodce jde sjednat telefonicky nebo skrze SMS zprávu.
 
 

Půjčka na mateřské

Dalšími klienty, tedy lidmi, kteří rádi nebankovních půjček využívají, jsou maminky na mateřské dovolené, pro které existuje půjčka na mateřské. Dámy a dívky v této situaci to nemají s financemi vůbec snadné, navíc pokud se jedná o samoživitelky bez partnery.
 
Nicméně co když přijdou neočekávané výdaje, které je nutně potřeba uhradit, ať už v souvislosti s bydlením, školkovným, poplatky za dětské kroužky, a nebo dokonce výlohami za jídlo? Takováto situace se dá řešit s pomocí půjčky na mateřské.
 
Při půjčce na mateřské navíc nemusíte navíc nikam z domova chodit, půjčku si můžete sjednat přes telefon, internet, SMS zprávu, ale také za Vámi může přijít osobně obchodní zástupce poskytovatele půjčky a u Vás doma s Vámi všechno projednat. Peníze Vám mohou přijít již do 15 minut a Vy je můžete okamžitě využít.
 
 

Půjčka do hodiny

Všichni z nás se někdy ocitli v situaci, kdy jsme nutně potřebovali peníze, které ale nebyly na účtu nebo v peněžence. Pro tyto případy je tady půjčka do hodiny, která Vám zajistí peníze již do 60 minut, ať už hotově, či s výplatou na Váš bankovní účet.
 
Kvůli jejímu vyřízení nemusíte chodit nikam na pobočku poskytovatele půjčky, ale stačí vše sjednat online, telefonicky, nebo skrze SMS zprávu. Ten Vám během krátké chvíle oznámí, jestli Vám půjčku schvaluje a hned Vám pak peníze odešle nebo Vám je přijede předat obchodní zástupce dané společnosti.
 
 

Půjčka pro studenty

Dalším produktem mezi nebankovními půjčkami je např. půjčka pro studenty, pro které může být komplikované půjčit si v bance, hlavně kvůli nízkým nebo žádným pravidelným příjmům. I studenti ale potřebují hradit nečekané výdaje, a proto jistě ocení půjčku pro studenty, kterou lze sjednat online, bez poplatků a úroků, výplatou hotově a nebo na bankovní účet.
 
Své školné, zdravotní výdaje, učebnice a studijní pomůcky si tak můžete během krátké chvíle zaplatit.